Co zjeść na drugie śniadanie oraz podwieczorek?

0
60

Dietetycy nie kryją faktu, że właściwe odżywienie to spożywanie 5 posiłków każdego dnia, a więc ważną rolę odgrywa drugie śniadanie, a także podwieczorek. Jako, że umożliwiają one wytrwanie między trzema głównymi posiłkami, które są zjadane przez człowieka w ciągu dnia nie mogą być one zbyt kaloryczne, ale jednocześnie muszą dostarczyć energii oraz wartości odżywczych. Jak je skomponować, aby nie popełnić błędu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Drugie śniadanie powinno się składać z owoców, gdyż nie należy ich spożywać po południu ze względu na zawarty w nich cukier.

Dlatego idealną propozycją będzie jogurt naturalny z dodatkiem owoców oraz migdałów czy też innych orzechów oraz bakalii, albo kanapka z chleba razowego z kawałkiem chudej wędliny, warzywami oraz mała sałatka owocowa do tego. Ogromna ilość osób na drugie śniadanie wybiera koktajl owocowo – warzywny. Jest to idealny sposób na upchnięcie dodatkowej porcji warzyw oraz owoców w diecie, a oprócz tego smakuje wyśmienicie! Nie następuje utrata minerałów oraz witamin, gdyż produkty nie są gotowane, dlatego należy pić na zdrowie, a oprócz tego przygotowanie posiłku w takiej formie nie zajmuje dużo czasu, dlatego jest to idealna opcja dla zabieganych osób.

Jak więc wygląda sprawa z podwieczorkiem? Oczywiście nie należy się przejadać, tak samo jak w przypadku drugiego posiłku, jednakże nie powinien on zawierać już owoców. Można więc przygotować sałatkę warzywną, albo zjeść marchewkę z domowej roboty z pastą warzywną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeść pełnoziarniste placuszki upieczone dzień wcześniej. Jednakże nie należy przesadzać z ilością, gdyż za kilka godzin człowiek zje sutszy posiłek w postaci kolacji. Należy zaznaczyć, że osoba, która udaje się na trening powinna zjeść bardziej obfity posiłek, który zapewni energię w trakcie wykonywania ćwiczeń oraz spalania kalorii. Przez cały dzień należy pić duże ilości wody.