Co zjeść na drugie śniadanie oraz podwieczorek?

0
4529

Dietetycy nie kryją faktu, że właściwe odżywienie to spożywanie 5 posiłków każdego dnia, a więc ważną rolę odgrywa drugie śniadanie, a także podwieczorek. Jako, że umożliwiają one wytrwanie między trzema głównymi posiłkami, które są zjadane przez człowieka w ciągu dnia nie mogą być one zbyt kaloryczne , ale jednocześnie muszą dostarczyć energii oraz wartości odżywczych. Jak je skomponować, aby nie popełnić błędu? Należy pamiętać że prawidłowe odżywianie gdzie posiłki są bogate w warzywa i nieprzetworzoną żywność wpływa pozytywnie na erekcję i nie wymaga stosowania kamagry. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Drugie śniadanie powinno się składać z owoców, gdyż nie należy ich spożywać po południu ze względu na zawarty w nich cukier.

Dlatego idealną propozycją będzie jogurt naturalny z dodatkiem owoców oraz migdałów czy też innych orzechów oraz bakalii, albo kanapka z chleba razowego z kawałkiem chudej wędliny, warzywami oraz mała sałatka owocowa do tego. Ogromna ilość osób na drugie śniadanie wybiera koktajl owocowo – warzywny. Jest to idealny sposób na upchnięcie dodatkowej porcji warzyw oraz owoców w diecie, a oprócz tego smakuje wyśmienicie! Nie następuje utrata minerałów oraz witamin, gdyż produkty nie są gotowane, dlatego należy pić na zdrowie, a oprócz tego przygotowanie posiłku w takiej formie nie zajmuje dużo czasu, dlatego jest to idealna opcja dla zabieganych osób.

Jak więc wygląda sprawa z podwieczorkiem? Oczywiście nie należy się przejadać, tak samo jak w przypadku drugiego posiłku, jednakże nie powinien on zawierać już owoców. Można więc przygotować sałatkę warzywną, albo zjeść marchewkę z domowej roboty z pastą warzywną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeść pełnoziarniste placuszki upieczone dzień wcześniej. Jednakże nie należy przesadzać z ilością, gdyż za kilka godzin człowiek zje sutszy posiłek w postaci kolacji. Należy zaznaczyć, że osoba, która udaje się na trening powinna zjeść bardziej obfity posiłek, który zapewni energię w trakcie wykonywania ćwiczeń oraz spalania kalorii. Przez cały dzień należy pić duże ilości wody.